صفحه ها
دسته
دوستان من
دسترسی سریع
دانش و فناوری
تغذیه و سلامتی
عشق یا نفرت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 100348
تعداد نوشته ها : 233
تعداد نظرات : 16
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
پدررپ زیر زمینی .بزرگترین آهنگساز رپ حال حاضر دنیا با نام اصلی Andre B young و با نام مستعار Dr. Dre در18 فوریه سال 1965 در لس آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد. او در Campton بزرگ شد و نام مستعارش را از بازیکن بسکتبال مورد علاقه اش یعنی Dr J گرفته است. نام برادر او Warren G است و سه سال از او کوچکتر است. او در یک دعوا کشته شد، در حالی که Dre در حال اجرای تور با N.W.A بود.  او ابتدا در کلوب Eve after dark به عنوان DJ و خواننده فعالیت می کرد. بعد از مدتی با دوستانش Eazy E و D.O.C گروهی به نام World class wreckin' cru ایجاد کردند، ولی Dre از زمانی معروف شد که به گروه N.W.A پیوست. (N.W.A یعنی Niggaz With Attitude ) آنها با آلبوم The debut album (Straight outta Campton) به اوج شهرت رسیدند. این گروه در سال 1991 از هم جدا شدند.
ولی
Dre حتی یک لحظه هم صبر نکرد و استودیوی Death row records را تاسیس کرد و چندی بعد آلبوم The chronic را در سال 1992 بیرون داد که بیش از 3 میلیون کپی فروخت و یک جایزه گرمی را برد. بعد از آن هم استودیوی او آلبوم Doggystyle را از Snoop doggy dogg بیرون داد که 4 میلیون کپی فروخت.
در سال 1994 فیلم کوتاه
Murder was the case را کارگردانی کرد و آهنگ آن را نیز خودش ساخت. (Natural born killaz) در سال 1995 هم آهنگ فیلم Friday را ساخت با نام Keep their heads ringin' که جایزه بهترین آهنگ رپ سال1995 را در MTV از آن خود کرد. سپس او استودیوی Aftermath Entertainment را ساخت که بزرگترین استودیوی جهان است.
او در سال 1999 هم آلبومی با نام 2001 را بیرون داد که جزو بهترین آلبومهای رپ بیرون آمده تاکنون می باشد
دسته ها : موسیقی
جمعه بیست و پنجم 11 1387
اولین بار رپ توسط بردهان آمریکایی یا همان کاکاسیاها در حدود 200 سال پیش خوانده شد که به زبان سرخ پوستان جنگل های نواحی وبه صورت اعتراض بود. بعد ها این شعارها واین اعتراض ها به صورت یک موسیقی یا یک زبان اعتراض دوباره توسط یک سیاه دیگر در آمریکای شمالی از نو ساخته شد..لی این بار در حدود 100 سال پیش این اتفاق افتاد.ولی این بار این موسیقی نسبت به دفعه ی پیش بسیار فرق کرده بود و روی یک موسیقس بسیار ساده وبه صورت پاپ که مقداری گفتارش عوض شده بود در آمد.این موسیقی بسیار بین مردم جای گرفت بعد ها راک بام گرفت (البته این راک با راک امروزی بسیار متفاوت است) و اولین گروهی که راک را باهم به وجود آوردند و ان را به صورت یک کنسرت بزرگ در آوردند گروه (The doors)بودند که چند سال بعد توسط دولت آمریکای شمالی اعدام شدند.ما قسمتی از بیت های این هنر مندان بزرگ را برای شما در پایین برای شما می آوریم.شایان زکر است که فقط یک نفر از اعزای این گروه سرخ پوست بود و سه نفر دیگر همگی سفید پوست بودند و اسم اصلی ترین عضو گروه جیمی موریسون نام داشت.نام اعضاء گروه دورز:James Daniel Morrison/او یک روباه قـــــرن بیستمی اســـــــت
Reymond Daniel manzarek/بدون هیچ اشــــــک و ترســــــــــــــــی
Robert alan Krieger/هرگز تردیــــــد نمی کنــــــــــــــــــــــد
John Paul densmore/او هرگــــــز عهدش را نخواهد شکست
The Doors(1967)/عهـــــــد او ویرانی آمریکاســـــــــــــت
(
Twentieth Century Fox)/فقط به راهی که او قدم می زند نگاه کن ...بعد ها یا در حدود 50 سال پیش فردی به اسم توپک (topak) یا اسم مستهار(2pac) رپ را به معنای واقعی کلمه رساند و و برای اولین بار وبا پشت وانه ی مردمی بیان شیوای رپ که به صورت تکه تکه بیان میشود رپ را به صورت بک زبان بین المللی در آورد و با یک موسیقی بسیاد سخت ولی در عین حال آرام سبک (hip hap) را پایه گزاری کرد و به عنوان پدر رپ جهان معرفی شد از این به بعد رپ معنای متفاوتی گرفت و موضوعات آن هم تغییر پیدا کرد و سبک آن عمدتاً به سمت خود پرستی و انتقاد مستقیم و غیر مستقیم کشیده شد و حدود 80% مردم آمریکا و 90% جوانان ارو پا را به سمت خود جذب کرد و بعد از در گذشت توپک نه تنها این سبک از بین نرفت بلکه روز به روز پیشرفت می کرد تا سر انجام در حدود 10 سال پیش این موسیقی به آسیا رسید رسید و برای اولین بار در ایران به صورت گروه های زیر زمینی شکل گرفت و برای اولین بار یک نو جوان 13-14 ساله شروع خواندن اید موسیقی به سبک غربی کرد و کم کم با مخلوت کردن دو سبک در سن 17 سالگی سبکی مت فاوت را ساخت ولی بدبختانه این سبک یا به تور کلی سبک راکنلو رپ به زبان فارسی جذابیت زیادی نداشت و به تو ر کلی چون رپ به زبان فارسی مانند حرف زدن عادی بود هیچ جذابیتی نداشت وبه این ترتیب این نو جوان که حسن صباح نام داشت از این پس شروع به خواندن به زبان آمریکایی کرد و در سن 18 سالگی به آمریکا سفر کرد و گروهی به نام (poyzanas spot) تشکیل داد و سبک راکنلو رپ را به مردم آمریکا شناساند وبهد به ایران باز گشت وبا پسری حدودا هم سن وسال خودش به نام سروش لشگری آشنا شد که وی هم به رپ علاقه داشت و ادم های زیادی را دور خود جمع کرده بود که دو تن از این افراد مهرک و هژیر بودند.سروش و حسن صباح با هم اولین کلیپ خود را در یکی از استدیو های غیر مجاز در ساری خواندند ولی این بار با سبک پیشبهادی سروش که این سبک به علت بیان زیبا و موسیقی جدید مورد توجه همه ی ایرانیان قرار گرفت واین سبک به اسم پرشین رپ مطرح شد.
دسته ها : موسیقی
جمعه بیست و پنجم 11 1387
EmpYriUm اول باید گفت که کلمه Empyrium معنی بسیار عجیبی داره : یه جایی اونور افق که با این حال قابل دیدنه.!!! Empyrium در سال 1994 در هندونگن  Hendungen کشور آلمان تاسیس شد، کار خودش رو در سبک بلک متال و با تقسیمات جزئی تر Dark Symphonic Folk Black Metal با دموئی در سال 1995 به نام " Der Wie Ein Blitz Von Himmel Fiel " شروع کرد . فضای بیشتر آهنگا فضایی تاریک، غم افزا و گاهی هم عاشقانه است.اولف تئودور شوادورف ملقب به مارکوس استوک مرد شماره یک گروه خوانندگی و نوازندگی گیتار آکوستیک، گیتار باس، سازی به نام Mellotron که ، درامز و پرکاشن رو به عهده داشت. توماس هلم هم علاوه بر خوانندگی نواختن پیانو و کیبورد را بر عهده داشت.اعضای اسبق گروه نیز عبارتند از نادین مولتر که نواختن فلوت و ویلن سل رو به عهده داشت و آندریاس باخ که سینت سایزر رو در آهنگهای امپریوم مینواخت.قابل توجه دوستان اینکه مارکوس با نادین مولتر ازدواج کرده اند. یک سال بعد از آن دمو گروه یک آلبوم به نام یک غروب زمستانی  A Wintersunset در 1996 به علاقه مندان ارائه شد و اما شاهکار امپریوم. آلبومی که امپریوم در 1997 تهیه کرد در زمره ده آلبوم برتر تاریخ متال قرار گرفت!!! سرودهای مردابها و دشتهای مه آلود Songs of moors and misty fields یک متال ناب و زیبا را ارائه میکرد. ابتکارات امپریوم در بکارگیری همزمان فلوت، ویلن سل و پیانو، فضایی باورنکردنی برای آهنگها ایجاد میکرد. در 1999 هم آلبومی دیگر و افتخاری دیگه برای امپریوم رقم خورد. گروه با تغییر رویه رو به سبکی آورد که به موج سیاه آکوستیک Darkwave Acoustic معروف شد. آلبومی با نام جایی در شب که باقرقره جنگلی نغمه میسازد Where at night the wood grouse plays . پس از آن گروه به مدت سه سال برای آماده سازی حسن ختام کار خود فعالیت کرد. در 2002 یک ای پی به نام  Drei Auszüge aus Weiland تهیه کردند که به واقع مقدمه ای برای آلبوم پایانیشان یعنی Weiland بود. در همان سال یعنی سال 2002 گروه آلبوم ویلند را به زبان آلمانی تهیه کرد و سپس به کار خود به عنوان گروه امپریوم خاتمه دادند.EmpYriUm رسالت خود را انجام شده فرض کرد و با پایبندی کامل به اصل تجاری نشدن، نامی نیک از خود در تاریخ متال به جا گذاشتند. هرگز نمی تونید یک کنسرت یا یک کلیپ از امپریوم ببینید چرا که آنها اصلا برای پول و درآمد فعالیت نمیکردند. نکته دیگری که قابل ذکر است موسیقی EmpYriUm هستش باور نمیکنید اگر بگم این گروه توی آلبومهای خود و توی هیچ یک از آهنگا یک فالش هم نداره!!!
دسته ها : موسیقی
جمعه بیست و پنجم 11 1387
میکس مگ یکی از نشریات موسیقی بریتانیا Tiësto را به عنوان برترین دی جی سال 2008 میلادی نامید. رای دهندگان متفق القول بر این باور بودند که هیچ دی جی نمی تواند به قدرت عظیمی که Tiësto دارد حتی نزدیک شود. Tiësto از اینکه سال فوق العاده ی 2008 را با این انتصاب به پایان برد اظهار داشت: "من افتخار می کنم که میکس مگ من را به عنوان بهترین دی جی سال 2008 انتخاب کرده است.من سال خیلی خوبی را سپری کردم و از میکس مگ و خوانندگانش به خاطر حمایت هایشان تشکر می کنم."اواخر سال 2008 ، Tiesto تور امریکا را در برنامه خود داشت که شب سال نو  5 ساعت برنامه هیجان انگیز را در Roseland Ballroom در نیویورک اجرا کرد. Tiesto هم اکنون روی آلبوم جدید خود کار می کند وقصد دارد در سال 2009 ری میکس های فوق العاده ایی را عرضه کند. برای آهنگی گوشتونو کر کنید که ارزششو داشته باشه! این بیوگرافی برای کسایی که با این موسیقی جون میگیرن. اگه صبح که از خونه میای بیرون کسل و بیحالی هدفونتتو بزار تو گوشتو لذت ببر! Jared Leto
نام کامل: Jared Joseph Leto
تاریخ تولد:
December 26th , 1971
اصلیت:
Bossier City, Louisiana, USA
پست: خواننده و گیتایست (میزان) و نویسنده آهنگ و شعر. (گاهی اوقات گیتار بیس و کیبورد)
شغل دوم: بازیگری
• جرد لتو در تاریخ 26ام دسامبر سال 1971 در شهر Bossier در Louisiana در آمریکا متولد شد. در زمان کودکی جرد و خانواده اش که مادرش، Constance و برادر بزرگترش شانون (Shannon ) رو در برمی گرفت به شهر های مختلفی در آمریکا جا به جا می شدن ، ناپدری او کارل لتو (Carl leto ) اونو به فرزندی قبول میکنه اگرچه کارل لتو از مادر جرد طلاق گرفته!او وقتی که دوران مدرسه خودش رو تموم کرد به دانشگاه هنر فیلادلفیا میره تا رشته هنر نقاشی رو بطور جدی دنبال کنه و بعد از اون به دانشگاه نیویورک میره و به هنر بازیگری گرایش پیدا میکنه. در سال 1992 جرد بر حسب علاقه به لس آنجلس میره تا حرفه بازیگری رو بصورت جدی دنبال کنه.دو سال بعد او نقشی رو در برنامه تلویزیونی My-So Clled Life به عنوان Jordan Catalano در مقابل Claire Danes ایفا میکنه. وقتی که این برنامه به پایان رسید در سال 1995 در قسمتی از فیلم هایی مثه How to Make an American Quilt, Urban Legend, The Thin Red Line و Fight Club و خیلی های دیگه ایفای نقش کرد. هر چند که در فیلمی از Darren Aronofsky نقش یک معتاد هروئینی رو با نام Harry Goldfarb در فیلم Requiem for a Dream رو بر عهده داشت که به خاطر بازی در این فیلم دچار اختلال روحی شده بود. بعد از اون نزد David Fincher میره برای بازی در فیلم Panic Room سپس در فیلم Alexander به کارگردانی Oliver Stone در مقابل Colin Farrell به اجرای نقش می پردازه و بعد از اون به همراه Nicolas Cage در فیلم Lord Of War هم نقشی رو عهده دار میشه. جرد به خاطر بازی در نقش Mark David Chapman (کسی که در سال 1980 به John Lennon شلیک میکنه) در فیلم Chapter 27 مقدار 60 پوند اضافه وزن پیدا میکنه.همچنین او بازی در فیلم Mr. Nobody رو شروع کرد که اخیرا صحبت از بازی در فیلم god in Osiris هم شده و...گذشته از حرفه بازیگری، جرد در سال 1998 به همراه برادر بزرگش Shannon Leto گروه Thirty Seconds To Mars رو تشکیل میدن که شانون دارمر گروه و جرد خواننده و گیتاریست گروه هست. که دو آلبوم تحت عنوان 30 Seconds To Mars در سال 2002 و A Beautiful Lie در سال 2005 منتشر کردن. جرد با راه اندازی این گروه لوگوی 30 STM رو روی دست راستش خالکوبی میکنه.در اوایل در تورها نقش معرفی و آغاز کننده تور رو بر عهده داشتن که در می سال 2007 آغاز کننده تور Linkin Park در اروپا بودن. همچنین جرد لتو کارگردانی ویدیوی آهنگ های The Kill و From Yesterday رو با نام مستعار Bartholomew Cubbins بر عهده داشت.Shannon Letoنام کامل: Shannon Christopher Leto
تاریخ تولد:
March 9th, 1970
اصلیت:
Bossier City, Louisiana, USA
پست: درامر
شغل دوم: عکاس
• شانون لتو در 9ام مارچ سال 1970 در شهر Bossier در Louisiana در آمریکا متولد شد. او از ابتدا به درام علاقه زیادی داشت و میشه گفت هنرپیشه غیر حرفه ای هم بوده. او وقتی که تنها هشت سال داشت درام رو بدون مربی یاد گرفت. از درامر های مورد علاقه شانون میشه John Bonham, Stewart Copeland, Keith Moon, Nick Mason, and Lars Ulrich رو نام برد که همه از استادان نواختن درام هستن.شانون به همراه گروه در روز 6 الی هفت ساعت تمرین میکنه و در گفتگویی با Modern Drummer در فوریه 2006 گفت: " تمرین کردن علاوه بر مقاوم کردن بنیه من کمک میکنه تا درام رو با دقت بیشتری بنوازم." او همچنین گفت علاقه ای ندارم که به دستام نواز چسب بزنم و ترجیح میدم با انرژی و نیروی بدنی با دستان خودم این کار رو انجام بدم.Bob Ezrin تهیه کننده آلبوم اول 30 Seconds To Mars که با همین نام منتشر شد بود ، به گفته او شانون یکی از بهترین درامر هایی که تا به حال دیده و عقیده داره که چه در اجرای زنده و چه در ضبط در استودیو بصورت جدی و بی نقص کارمیکنه!شانون عقیده دار که گروه Thirty Seconds To Mars بزرگنمایی گروه هایی چون Pink Floyd و The Sex Pistols رو دارا ست. گروه های مورد علاقه او The Cure و دو آلبوم اول Metallica و Led Zeppelin, The Who, early The Police و Steely Dan هست.همونطور که گفتم او رو میشه به عنوان به بازیگر غیر حرفه ای هم شمرد چون در قسمت های از برنامه تلویزیونی My So-Called Life همراه با برادرش جرد حضور پیدا کرد. (البته قبل از تشکیل گروه 30 STM ) که بعد ها با حضور Matt Wachter به عنوان بایسیست و دوست او Tomo Milicevic ، گروه جدی تری رو تشکیل دادن.شانون علاوه بر درام سازهای دیگه ای مثه پیانو و گیتار رو می نوازه و همیشه علاقه داره تا سازهای بیشتری رو یاد بگیره ، او همچنین به نویسندگی و عکاسی حرفه ای علاقه زیادی داره.Matt Wachterنام کامل: Matthew Walter Wachter
تاریخ تولد:
January 5rd, 1976
اصلیت:
Pottsville, Pennsylvania
پست: گیتار بایس ، کیبورد ،سینتیسیزر.
عضو گروه های:
Angels & Airwaves • مت واچر در تاریخ 5ام ژانویه سال 1976 در شهر Pottsville در Pennsylvania متولد شد. وی در سال 2001 به گروه پیوست و در سال 2007 گروه را ترک کرد و به عنوان نوازندگ گیتار بایس و کیبورد به گروه
Angels & Airwaves پیوست.Tomo Milicevicنام کامل: Tomo Milicevic
تاریخ تولد:
September 3rd, 1979
اصلیت:
Yugoslavia
پست: گیتاریست ، ویولن ، کیبورد.
• تومو در سوم سپتامبر 1979 در یوگوسلاوی متولد شد، والدین او ، Tonka و Damir Milicevic برای زندگی بهتر محل زندگی خودشون رو به میشگان و بعد به سیاتل و بعد به واشینگتون تغییر دادن ، وقتی که تومو 18 سال داشت مادر و پدرش رستورانی در لس آنجلس راه اندازی میکنن.تومو از 3 سالگی به ساز ویولن علاقه زیادی داره و تا سن 19 سالگی این ساز رو بطور حرفه ای فراگرفت و بعدها به موسیقی هیوی متال گرایش پیدا کرد ، به گفته او پدرش از او خواسته تا ساز گیتار رو یاد بگیره چون تومو رو پدرش تربیت کرده. عموی او Bill Milicevic ، استاد ویولن بود و دکترای موسیقی خود رو از دانشگاه میشیگان کسب کرده بود. تومو ساز گیتار رو طی سالها بصورت حرفه ای فرا گرفت و در حال حاضر گیتاریست ثابت گروه
 
Thirty Seconds To Mars هست. 
دسته ها : موسیقی
جمعه بیست و پنجم 11 1387

بازی شرلوک هولمز Sherlock Holmes با فرمت جاوا در اندازه تصویر 176x220 - 240x320 پیکسل در اختیار شما قرار گرفته امیدوارم که لذت ببرید.

برای دانلود برروی عکس کلیک نمایید.

سه شنبه بیست و دوم 11 1387
X