صفحه ها
دسته
دوستان من
دسترسی سریع
دانش و فناوری
تغذیه و سلامتی
عشق یا نفرت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 54326
تعداد نوشته ها : 240
تعداد نظرات : 16
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

سفارش اینترنتی خرید و فروش سهام در بازار سرمایه افزایش یافت
سه شنبه 8 اردیبهشت 1388
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هم اکنون بیش از 10 هزار مشتری سفارش های خرید و فروش خود را از طریق اینترنت به کارگزاران ارسال می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، "ایوب باقرتبار" با بیان اینکه بیش از شش سال از راه‌اندازی نخستین سامانه ارسال سفارش‌های خرید و فروش اینترنتی در بازار سرمایه می گذرد، افزود: شرکت‌های کارگزاری با نصب سیستم‌های نرم‌افزاری پیشرفته در صدد توسعه خرید و فروش اینترنتی سهام هستند.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس اظهار داشت : در حال حاضر 40 شرکت کارگزاری علاوه بر سفارش الکترونیکی، امکان پرداخت الکترونیکی را در شرکت‌های خود فراهم کرده‌اند.

وی گفت : دو شرکت کارگزاری مفید و بانک صادرات به ترتیب با 2630 و 2237 مشتری بیشترین تعداد مشتریان اینترنتی را در اختیار دارند.

باقر تبار ادامه داد : هم اکنون 14 شرکت کارگزاری (حافظ، سهم آشنا، بانک سپه، بانک سامان، بانک اقتصاد نوین، مشاوران سهام، راهبرد، بانک صادرات، دنیای خبره، بانک ملی، مهرآفرین، ایمن بورس، سرمایه و دانش و رشد پایدار) نیز بین 100 تا 700 مشتری اینترنتی دارند.

وی خاطر نشان کرد : مشتریان اینترنتی معمولا افرادی هستند که بطور دائم، در زمان رکود و رونق بازار در بورس فعال هستند. بگفته مدیر نظارت بر کارگزاران، تعداد مشتریان فعال اینترنتی در ماه‌های بهمن و اسفند 1387 در زمان رکود بازار به ترتیب 1925 و 1919 نفر بودند که حجم خرید و فروش آن‌ها در ماه‌های فوق به ترتیب 157 و 80 میلیارد ریال بوده است.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس به تجربه چند ساله سرمایه‌گذاران در ارسال سفارش الکترونیکی اشاره کرد و افزود : به طور حتم با راه‌اندازی سامانه معاملات "آن‌لاین" در سال 88، حجم و ارزش معاملات الکترونیکی سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه افزایش چشمگیری خواهد یافت.
 

دسته ها : اقتصاد
دوشنبه بیست و یکم 2 1388

تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و این تکنولوژی گریبان گیر موسیقی‌ هم شده. امروز ضبط صدا مهمترین قسمت آهنگ سازی شده است به همین خاطر ضبط صدای انسان و ضبط صدای ساز فرق کرده است. برای ضبط هر کدام از آنها میکروفن خاصی‌ در نظر گرفته شده است. میکروفن مدادی برای ضبط سازهای زهی استفاده میشود میکروفن اویز برای صدای سازهای گیتار و سازهایی که پیانو یی هستند استفاده میشود میکروفن های rode که در یک شرکت استرالیایی ساخته میشود به شما این امکان را میدهد که چند کار را باهم انجام دهید یعنی‌ ضبط چند جنس صدای مختلف را با یک میکروفن انجام دهید.عملکرد این میکروفن ها مانند دوربین عکاسی است دارای دیافراگم هستند اگه صدا با شدت زیادی به آن برخورد کند بسته میشود تا از آسیب دیدن جلوگیری کند. در مدلهای بالاتر مانند مدل کلاسیک جنس سیم کشیه داخل از طلا است که برای رسانایی بیشتر و کیفیت بهتر است.قیمت پایین این میکروفن ها نسبت به کارایی بالا یی که دارند باعث شده تا رقیبی سرسخت برای میکروفن های خوب دیگر باشند آنتی شوکر های rode با قیمت 50.000 تومان در بازار موجود هست که به صورت رایگان در کنار بیشتر میکروفن های Rode در اختیار شما قرار می‌گیرد. قابلیت تنظیم دستی‌ حساسیت میکروفن به شما این امکان را میدهد که صدایی شفاف و خالی‌ از صداهای اضافه ضبط کنید و از آن لذت ببرید.حتی میتوانیم درجه ضبط صدا را مشخص کرده تا فقط صدای مورد نظر ما ضبط شود سازهای مختلف دسی‌ بل مخصوص به خود را دارند با تنظیم دقیق حساسیت می‌توان به کیفیت مطلوب رسید و از ضبط صداهای اضافه جلوگیری کرد. مدل های NT2000,Classic,Nt2A از مدل های پر فروش میکروفن های Rode هستند. 3 پنل مشاهده شده در تصویر به شما این امکان را میدهد که رنج حساسیت میکرفن خود را تنظیم کرده پنل بالایی‌ 3 قا بلیت میکرفن RODE را نشان میدهد به نامهای omni , cardioid,Figure پنل Omni رنج 270 درجه اطراف خود را صدا برداری می‌کند این بدن معناست که شما به هر زویی بیستید کیفیت آن زیاد محسوس نیست.همان طور که می‌بینید زاویه خاصی‌ برای صدا برداری تعریف نشده است اما در حالت Cardioid به این صورت نیست. در این حالت شما دیفرگم میکرفن خود را محدود می‌کنید یعنی‌ میکرفون در زوییی فعالیت می‌کند که شما مشخص کردید.همان طور که در تصویر می‌بینید زاویه جلو میکرفون مشخص شده است که از 1000 تا4000Hz صدا رابا کیفیتی مطلوب برداشت می‌کند. می‌بینید که برداشت صدا در500Hz تفاوت زیادی با برداشت صدا در4000Hz ندارد.و در حالت آخر که figure نام دارد صداهای اطراف حذف شده است ولی‌ در پشت و جلو زاویه بندی شده که استفاده? خاص خود را دارد.

دسته ها : موسیقی
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
محققان با استفاده از صندلی مخصوص لمسی قصد دارند کنسرت موسیقی را در تورنتو کانادا مخصوصا افراد ناشنوا برگزار کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، صندلی هایی که به افراد ناشنوا توانایی شنیدن موسیقی را خواهد داد در کنسرت موسیقی که مخصوص افراد ناشنوا برپا خواهد شد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. صندلی "اموتی" ابداعی است که سه سال پیش در دانشگاه ریرسون اختراع شده و برخی از دانشمندانی که در تولید آن شرکت داشته اند نیز در گروه نوازندگان کنسرتی که برای ناشنوایان برگزار خواهد شد شرکت دارند. یکی از انواع این صندلی ها به 16 بلندگو که در قسمت پشتی و بازوها جاسازی شده اند مجهز است که این بلندگوها توانایی تحریک حس لامسه فرد را دارند. نمونه دیگر به 14 بلندگو مجهز است که از ارتعاشات حرکتی بیشتری برخوردار بوده و زمانی که موسیقی یا ساز خاصی شروع به نواختن می کند فعال خواهد شد.در گذشته تنها راهی که به واسطه آن افراد ناشنوا توانایی شنیدن موسیقی را داشتند عبور امواج صوتی و حس این امواج بود اما صندلی های اموتی با شکستن فرکانسهای صوت امکان حس انواع نواختهای سازهای مختلف را از میان بلندگوهای مختلف به فرد خواهد داد. همچنین این صندلی ها می توانند فرکانسهای بالای صدا را به امواجی که توسط گوش ناشنوایان قابل ردیابی است، تبدیل کنند.پوست انسان توانایی تمیز دادن اصوات با طول موج پایین و بالا را تا سطح هزار هرتز داشته و می تواند فرکانسهای بالای 2 هزار هرتز را نیز ردیابی کند اما امکان تمیز دادن اصواتی در فاصله هزار و 500 تا 2 هزار هرتز امری است که تاکنون به اثبات نرسیده است. خوشبختانه اکثر سازهای موسیقی به گونه ای نواخته می شوند که در دامنه ردیابی صوتی پوست قرار می گیرد. برای مثال پوست انسان توانایی ردیابی سه بخش از اصوات ناشی از پیانو را دارد. محققان نیز بر همین اساس ابداع این صندلی را پایه گذاری کردند.محققان دریافتند می توان فرکانسهای اصوات بلند را فشرده ساخته و فرکانس اصوات کم را افزایش داد و با جا دادن تمامی اصوات در دامنه ردیابی پوست، امکان احساس این امواج را برای افراد ناشنوا به وجود آورد. آزمایش بر روی افراد ناشنوا نشان می دهد که با استفاده از این صندلی افراد توانایی حس کردن موسیقی را داشته و حتی در زمانی که موسیقی کلاسیک برای آنها پخش شد افراد به رهبری گروه فرضی نوازندگان آن می پرداختند.کنسرت موسیقی که با استفاده از صندلی های اموتی برگزار خواهد شد به سیستم دیگری به نام میوزیک ویز نیز مجهز است که با نمایش بصری موسیقی به صورت انیمیشن و اشکال گرافیکی می تواند تاثیر گذاری صندلی ها را افزایش دهد. رنگهایی که توسط این نرم افزار نمایش داده خواهد شد با نت های در حال نواخته شدن در ارتباط است که با اشکال متفاوت در غلظتهای متفاوت نمایش داده می شود.بر اساس گزارش سی بی اس، در این صورت تجربه شنیدن موسیقی برای افراد ناشنوا تنها یک تجربه لمسی نخواهد بود بلکه با تلفیق تصویر می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی فرد گذاشته و درک وی را از موسیقی افزایش دهد.ترجمه از گروه خبری مهر
دسته ها : موسیقی
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
 نرم افزار پرقدرت با کاربری آسان !!!  
  نرم افزار
Amplitude به صورت رایگان در پک گیتار شما وجود دارد. یک نرم افزار فوق العاده که تمامی امکانات افکت یک آمپلی فایر گیتار حرفه ای را شامل می شود. شما با Amplitube همانند یک آمپلیفایر گیتار حرفه ای کار خواهید کرد و دنیایی از افکت های مختلف را را تجربه خواهید نمود. این تجربه شما بسیار آسان بدست آمده و برای آن می بایست هزارها دلار پرداخت می کردید !!!!!! ولی قدر آن را بدانید.
بالاترین سازگاری !!!! 
 نرم افزار و درایور گیتارهای الکتریک
JameMate به بهترین نحو فراهم شده است به صورتی که می توانید با کلیه سیستم ها بر اساس Windows و Mac. آنها را تجربه کنید.منبع : http://www.jammate.ir
دسته ها : موسیقی
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
"گیتار الکتریک" سازی است که قطعا تمامی خصوصیات آن منحصر بفرد است. در جایی که تمامی دانش روز و فن آوری معطوف کاهش شکستگی ها برای خوشنودی حس شنوایی است، این مقوله در گیتار الکتریک حسی بینظیر و عمیق را بوجود می آورد که التیام دل هایی است که "دیوارها" را برای درک احساسات خود مناسب نمی دانند. JamMate حرکتی بزرگ برای تمامی کسانی است که عاشق گیتار الکتریک هستند. شما چه علاقمند و آماتور باشید و چه حرفه ای، گیتارهای JamMate همدم شما و رفیقی نزدیک در پیشرفت تکنیک های این ساز منحصر بفرد خواهد بود. با JamMate آرزوی تمرین و حس در جنگل دیگر محال نخواهد بود.یک هدفون اکتیو و لپ تاب شما، سیستم کاملی است که بسادگی در هر نقطه ای بدون نیاز به برق، امکانات ضبط و تمرین را برای شما مهیا خواهد کرد. این امکانات در کنار رودخانه، دریاچه ای آرام و یا خشمگین، در قایقی بزرگ و کوچک، کلبه ای دور دست، دهکده و قبیله ای آشنا و غریب قطعا احساساتی را بر خواهد انگیخت که مولد موسیقی های شورانگیز خواهد بود که ما با افتخار در آنها سهم خواهیم داشت در صحنه با استفاده از خروجی USB گیتارهای JamMate قدرت مانور شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. مشکلات فیدبک دیگر غیر قابل حل نخواهد بود و می توانید آن را بسادگی مرتفع سازید.  
بیاد داشته باشیم گیتار الکتریک همواره سمبل زجه های انسان هایی است که مورد آزار و تهدید قدرتمندان زورگو بوده اند. بزرگان انقلابی موسیقی مانند
Jimi Hendrix, Bob Dylan, Bob Marley, Pink Floyd, …… و بسیاری دیگر همواره از این ساز برای تجلی عالی ترین احساسات خود در راه ایدئولوژی و نهضت های خود به عنوان اصلی ترین اسلحه مورد استفاده قرار داده اند. JamMate علامت تجاری کمپانی SIMS Corp. برای گیتارهای الکتریک با خروجی USB است که قسمتی از مجموعه صنعتی Samick ژاپن هستند. هدف اصلی SIMS ارائه محصولات موسیقی دیجیتال، استودیوهای دیجیتال، اینترفیس های صدا است. امیدوارم که این حرکت نیز همانند گذشته باعث پیشرفت فعالیت های هنری ایران عزیز باشد. تحولی شگرف در دنیای موسیقی
 
گیتارهای
JamMate نسل جدید گیتارهای الکتریک هستند که علاوه بر مشخصه های استاندارد یک گیتار الکتریک حرفه ای، داری خروجی USB و پیکاپ های ویژه بسیار مرغوب بوده که امکان دیجیتایز کردن مستقیم سیگنال گیتار را برای تمرین و اجرای زنده فراهم می آورد. گیتارهای JamMate دارای قابلیت های و امتیازات فراوانی هستند که شما را از دنیای گیتار الکتریک آنالوگ رها خواهد کرد.
  "پلاگ و پلی" واقعی، با USB !!!!!
 با وجود خروجی
USB در روی گیتارهای JamMate، نیاز شما به کابل های ارتباطی متعدد مانند کابل صدا، کابل تغذیه و آمپلیفایر گیتار جهت اعمال افکت ها، رفع خواهد شد و تنها با یک کابل USB، گیتار الکتریک شما با تمامی امکانات آماده استفاده خواهد بود.  
 
 
کامپیوتر شما به آمپلی فایر حرفه ای گیتار الکتریک تبدیل خواهد شد !!!!!
 با استفاده از گیتارهای
JamMate
و نرم افزار مربوطه، قادر خواهید بود که قطعات موسیقی خود را بدون نیاز به میکروفون، آمپلیفایر و یا اینترفیس های خاص، ضبط کنید.  
 
 
صدایی حرفه ای و تمیز !!!!
 شما دارای صدایی تمیز و عاری از هرگونه نویز با گیتارهای
JamMate خواهید بود. در گیتارهای الکتریک JamMate ، سیگنال پیکاپ مستقیما دیجیتایز می شود و از طریق پورت USB منتقل می گردد. بدون نویز و افت کیفیت.  
 
 بهترین وسیله برای تمرین در راه درخشش به عنوان یک گیتاریست بین المللی !!!!
 با وجود خروجی هدفون ویژه ای که در روی گیتار
JamMate وجود دارد، شما می توانید تمرینات خود را در هر شرایطی ادامه دهید !! همچنین یک هدفون اکتیو با صدای مطلوب در بسته گیتار شما هدیه شده است !!! همچنین از این خروجی که از نوع Line است می توانید برای ارتباط با انواع سیستم های صوتی (حتی یک رکوردر Mp3 !!!!) استفاده کنید. فراموش نکنید که گیتارهای الکتریک آنالوگ فقط یک خروجی Hi-Z دارند که فقط می توانید به ورودی های مخصوص این پورت آن را متصل نمایید.  
 
 یک گیتار الکتریک استاندارد !!!!  
 گیتارهای
JamMate دارای تمامی خصوصیات و قابلیت های یک گیتار الکتریک استاندارد هستند و به بهترین نحو در نقش یک گیتار الکتریک سنتی عمل خواهند نمود. دسته عالی، پیکاپ های مرغوب، سیستم کوک حرفه ای، بدنه با دوام، رنگ آمیزی حرفه ای در حد گیتارهای چند هزار دلاری، ...... همگی خصوصیات JamMate هستند.
منبع www.erteash.com
دسته ها : موسیقی
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
ببخشید از شرکت گاز مزاحمتون میشم............میشه یه گاز از لپتون بگیرم؟
دسته ها : پیامک
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
اگه این sms رو بخونی ویروس وارد مغزت میشه..........Loading............10%..... ..50%.......90%.......99%......Error!!!مغز پیدا نشد!!!!!!!!!!!!!!        
دسته ها : پیامک
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
می دونی فرق سوزن با فرقون چیه؟........کور خوندی همیشه که این پایین جواب نیست!!!یه بارم خودت جوابو پیدا کن.
دسته ها : پیامک
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
اگه با هم رفتیم بیرون..............سردم شد..................... یه لب........................ یه لب................ یه لبو برام میخری؟
دسته ها : پیامک
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
یکی حواسشو جمع می کنه میره جای دیگه پهن می کنه
دسته ها : پیامک
شنبه دوازدهم 2 1388
X